MINI MAGIC FRESH T
(Mini Magic Fresh T (Hot, Normal and Cold))
| Type | Table Top |
| Cabinet Type | NA |
| Power Supply | 230 V ~ 50 Hz |
| No. of Faucets | 3 Nos. |
| Cold Water Storage Capacity | 2.3L |
| Cooling Capacity | 3L/Hr |
| Cooling Power Consumption | 120W |
| Hot Water Storage Capacity | 0.69L |
| Heating Capacity | 4L/Hr |
| Heating Power Consumption | 420W |
| Unit Dimension (W X D X H) | 312X340X511 mm |
| packaged unit Dimension (W X D X H) | 382X418X561 mm |
| Weight (Gross / Net) | 12.19 / 10.76 |
| Refrigerant | Non CFC (R134a) |
| Cabinet Capacity/Refrigerator Capacity | N.A. |
| Cooling Cabinet Temprature | NA |
| Compressor cooling | Yes |
| Function | Hot, Normal & Cold |
| Display | LED Indicators |
| Hot Water Dispensing Lock |