MINI MAGIC PURE T
(Mini Magic Pure T (Hot, Normal and Cold))
| Type | Table Top |
| Cabinet Type | NA |
| Power Supply | 230 V ~ 50 Hz |
| No. of Faucets | 3 Nos. |
| Cold Water Storage Capacity | 3.2 Ltrs |
| Cooling Capacity | 3 Ltrs / Hr |
| Cooling Power Consumption | 80/86W |
| Hot Water Storage Capacity | 1Ltrs |
| Heating Capacity | 5Ltrs / Hr |
| Heating Power Consumption | 500 W |
| Unit Dimension (W X D X H) | 310 x 345 x 490 mm |
| packaged unit Dimension (W X D X H) | 347 x 375 x 540 mm |
| Weight (Gross / Net) | 12.8 / 11.7 |
| Refrigerant | Non CFC (R134a) |
| Cabinet Capacity/Refrigerator Capacity | NA |
| Cooling Cabinet Temprature | NA |
| Compressor cooling | Yes |
| Function | Hot, Normal & Cold |
| Display | Led Indicator |
| Hot Water Dispensing Lock | Yes |